30 Ağustos 2016 Salı

Aydın'daki Çalı Yangını Mahalleliyi Korkuttu

Haberin Eklenme Tarihi : 03-08-2013 11:36 / Bu haberi 181 kişi ,Şanlıurfa Sembol Haberlerini ise bugün 5438 kişi okudu...

Aydın'daki Çalı Yangını Mahalleliyi Korkuttu
Aydın'ın Osman Yozgatlı Mahallesi Kadıköy Caddesi kenarında tandır ekmeği yapmak için kullanılan yığın halindeki çalılar yandı. Çocukların çıkardığı tahmin edilen yangın, itfaiyenin bir saatlik çalışmasıyla söndürülebildi. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da yardımcı oldu. Çalıların evlere uzak olması, muhtemel bir faciayı önledi.

Çalıları ekmek yapmakta kullandıklarını, bir kısmının da kendilerinin olduğunu belirten M.S., "Babam rahatsız. Çalıları yeni 350 lira vererek almıştık. Tandır ekmeği yapımında kullanıyorduk. Ekmek pişirmek için aldığımız çalılar yandı, biz de mağdur olduk." dedi. Tandır ekmeği yapımında kullanılan çalıların evlerin arasında yığınlar halinde bulunmasına bazı mahalle sakinleri tepki gösterdi. Belediyenin tedbir almasını isteyen vatandaşlar, çalıların yerleşim dışında olmasının bir faciayı önlediğini söyledi. Yangında herhangi bir yaralanma olmazken maddi hasar meydana geldi.

Bu haberi ; aşağıdaki sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabilirsinizz...

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar

? Yeni Transferleri Nasıl Buluyorsunuz?

BUGÜNKÜ GAZETENİZ

Şanlıurfa'nın Gazetesi

Bugünkü gazetenizi görüntüleyin!